Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základem je směs zrnin pro hlodavce. Doplňkově podáváme tvrdé pečivo, ovoce (jablka, hrušky), zeleninu (okurky, mrkev, čínské zelí), čerstvou trávu, hmyz (moučné červy, cvrčky, zophobase) a vitamíny (Roboran, NutriMix) + čerstvá voda v napáječce :)

Další, pro křečka důležitý doplněk je seno. Rádi ho požírají a používají na vystlání hnízda. Na obrušování hlodáků, ne na pojídání, se doporučuje dávat křečkům pravidelně větvičky břízy, lísky a ovocných stromů. Nedoporučuje se je trhat u frekventovaných silnic a od různých postřiků a znečištěného prostředí. Větvičky by měly být čisté.

Čerstvou potravu můžete natrhat i sami, např. tráva, pampeliška i s listy, listy maliníku, květy měsíčku, řebříček, sedmikráska, kokoška pastuší tobolka, jitrocel, petržel a ptačinec (NESMÍ - lilek,  bažanka,lýkovec, blatouch, mák, bledule jarní,česnek medvědí, pryskyřník, konvalinka, sněženka, sasanka hajní, šťavel.....)

Za odměnu může křeček dostat různé pochoutky jako např. mandle, různé ořechy, hrozinky nebo vitamínové tabletky pro hlodavce a králíky. Takové pochoutky by měly být podávány výjimečně a výhradně z ruky. Velice oblíbené jsou dětské piškotky:)

!!POZOR!!!!Nekrmit itrusovými plody, jako jsou kiwi, citrón, pomeranč atd! Toto ovoce je s vysokám obsahem kyselin a mnoho malých hlodavců je špatně snáší!

V době březosti a hlavně koncem, dáváme samičce hodně pestrou stravu obsahující směs a zeleninu. V téhle době mají samičky taky zvýšenou potřebu bílkovin, podávejte proto dostatek potravy bohaté na proteiny. (nesolené vařené kuřecí maso, vařené vejce, moučné červy, saranče, sýry, netučný tvaroh či jogur, psí či kočičí suchary...)

Přestože se uvádí, že křeček je schopen se vypořádat i s vosami a jiným nebezpečným hmyzem, nedoporučuje se to zkoušet doma. Také bychom měli kontrolovat, zda podávaný hmyz není jedovatý. Ke krmení se nehodí pavouci !!!!!!!!!!


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

budou se snášet??

(terka, 7. 8. 2011 16:10)

mám velkou klec a dnes jsem si pořídila křečka,je zvyklý na ruku už ze zverimexu.zajímalo by mě jestli by se snesl s barevnou myší kterou si teď chci pořídit

bude mě poslouchat

(Veronika, 25. 6. 2011 7:54)

Dobrý den,chci si pořídit křečka syrského , ale nevím jestli mě bude poslouchat ?A taky jestli se s ním dá jezdit na výstavy a jak zabránit ,aby nekousal ?A kdy se má začít s výcvikem ? Děkuji za odpověď

krecek syrsky

(klaudie, 15. 1. 2011 20:40)

mam maleho krecka syrskeho co mu mam dat k jidlu????

Re: krecek syrsky

(Jiří Rýsler, 11. 6. 2011 12:54)

Potrava je stejná jako u dospělého jedince, hodí se přidat do potravy proso :)